MÜKEMMEL GÖRÜNÜM İÇİN MAKYAJDAN BİR ADIM FAZLASI

MÜKEMMEL GÖRÜNÜM İÇİN MAKYAJDAN BİR ADIM FAZLASI

06.03.2017 | 10:41

Hepimiz bir konuda hemfikiriz: Makyaj her kadının vazgeçilmezidir. Ancak kusursuz bir ten görünümüne ulaşmak için ise aslında makyajdan daha fazlasına ihtiyacın var. Mükemmel görünmek için göz kalemi, far paleti, kaş ürünleri, rujlar gibi pek çok ürüne ihtiyaç duyuyor, makyaj alışverişleri yapıyor ve en iyisini bulmaya çalışıyorsun. Ancak bilmelisin ki bu ürünleri uyguladığında gün boyu aynı performansı ve mükemmelliği gösterebilmesi için uygun bir zemin de hazırlamasın. Cildini makyaj ürünlerini uygulamaya hazırlayarak ve böylece kullandığın makyaj ürünlerini destekleyerek daha profesyonel bir görünüme ve daha rahat bir uygulamaya sahip olabilirsin. Peki daha profesyonel bir makyaj uygulaması için ne yapmalısın? Pürüzsüz görünümün, kalıcı makyajın, eşit bir cilt tonunun püf noktaları konusunda seni bir keşfe davet ediyor, gün ve gece boyu mükemmel görünümün kilitli kapılarını aralıyoruz. Peki hangi ürünü seçmelisin ve nasıl kullanmalısın? İşte üç adımda muhteşem makyaj uygulaması:

1. Cildi makyaja hazırlayan spreyler kullan!

Bu spreyler, ihtiyacın olduğunu bile farketmediğin ama kullanmaya başladıktan sonra bir daha onlar olmadan makyaj yapamayacağını hissettiren ürünler! Peki hazırlık spreyleri ne yapıyor? Ferahlatıcı, rahatlatıcı ve çok hafif formülleriyle sabah cildini güne uyandırıyor; makyajdan önce muhteşem bir nem ve pürüzsüzlük kazandırıyor, gün içerisinde makyajını hiç bozmadan istediğin anda cildini canlandırıyorlar. Nemlenmiş cildinde toz ürünler gün içerisinde pul pul olmuyor, krem ürünler cildinle güzelce bütünleşiyor ve kuru bir görünüm oluşmuyor. Ferahlatıcı etkisiyle gün içerisinde de cildin için adeta bir nefes oluyor. Sabah sürdüğün fondöten, öğle yemeğine doğru yüzünde ağırlaştığında cildin artık hava alamıyormuş gibi hissettiğini biliyoruz. İşte o anki kurtarıcını buldun. Bu zamana kadar farkında değildin, ama bir daha onlardan vazgeçemeyeceksin.

2. Makyaj bazlarının nasıl fark yaratabileceğini biliyor musun?

Fondötenin en güçlü ittifakı olan makyaj bazları fondötenin kapatıcılığına yardımcı olur, kalıcılığını arttırır, ciltteki kusurları gizler ve kadifemsi, pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Ayrıca günlük hayatta makyaj ürünlerine ihtiyaç duymayan, fondöten gibi kapatıcı ürünler kullanmayanlar için ise tek başına ağırlık yapmadan eşit bir cilt tonu ve yumuşak, pürüzsüz bir ten görünümü sağlarlar. Farklı cilt tipleri ve problemlerine göre geliştirilen farklı makyaj bazlarıyla kendi ihtiyaçlarına yönelik çözüm bulabilirsin. Fondötenin kapatıcılığı ve kalıcılığı sana yetmiyor, gözeneklerin görünümünü azaltıp daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek istiyorsan flu efekti veren makyaj bazları tam sana göre. Eğer yağlı bir cilde sahipsen ve gün içerisinde, özellikle T-bölgesindeki yağlanmaları ve parlamaları engellemek asıl ihtiyacın ise yağlanma karşıtı makyaj bazlarıyla hem parlamayan hem de daha pürüzsüz bir ten görünümüne sahip olabilirsin. Aynı zamanda cilt tonunu eşitleyen, senin ten rengine tam olarak uyum sağlayan ve kapatıcılık veren makyaj bazlarıyla gözeneklerin görünümünü azaltabilir, cildindeki leke veya kızarıklıkların görünümünü engelleyebilirsin. Son olarak, yaklaşan yaz aylarında hassas cildini güneş ışıklarından korumak ve bunu yapışkan, ağır ve beyaz renkli güneş kremleri kullanmadan yapabilmek için içerisinde güneş koruması bulunan makyaj bazlarıyla yaz aylarında hem görünümünü mükemmelleştirip hem de cildini koruyabilirsin. Fondöten altında veya tek başına kullanılmak üzere yaratılan bu makyaj bazlarından hem asıl sorunlarına çözüm bulmak hem de görünümünü mükemmelleştirmek için sana en uygun olanını keşfetmelisin.

3. Makyajının gün boyu kalıcı olması için: Makyaj sabitleyici spreyler!

Urban Decay'in ileri teknoloji makyaj sabitleyici spreyleri çoktan makyaj çılgınlarının makyaj masasında yerini almıştı. Yenilenen tasarımıyla, bilinen ve çok sevilen formülleriyle bu sabitleyici spreyler çok daha güzel oldular. Makyaj sabitleyici spreyler, kullandığın makyaj ürünlerini sabitleyer; hem toz ürünlerin uçmasını engelleyerek renk zenginliğini korur hem de krem ürünlerin akmasını veya kaymasını önler. Makyaj bazlarında olduğu gibi makyaj sabitleyici spreyini seçerken de kendi ihtiyaçlarına en uygun olanı seçmek çok önemli. Makyajına 16 saat boyunca kalıcılık sağlayan; yağlanmayı ve parlamaları engelleyen veya gün boyu rahatlatan, ferahlatan ve besleyen spreyler gibi senin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen sabitleyici spreylerden biri tam sana göre. Unutma ki, aslında gün içinde pek çok kez makyaj üzerine rötuşlar yapmak ve yanında kocaman bir makyaj çantasıyla gezmek zorunda değilsin. Çünkü çok sevdiğin küçük çantalarına bütün malzemelerini sığdırmak çok zor, biliyoruz ve hiçbirini ardında bırakmak istemiyorsun! Ancak makyaj sabitleyici spreylerle birlikte sabaha karşı eve döndüğün zaman aynaya baktığında bile sabahki ile aynı görüntüye sahip olabilirsin.

4. Cilt kokteylini keşfet ve rutinini yarat

Gözeneklerin görünümünü azaltmak istiyorsan ya da gün içinde makyajın akıyor ve bozuluyor; cildin yağlanıyor ve parlıyorsa artık sırlar çözüldü. Çok severek aldığın makyaj ürünlerinin en yakın arkadaşlarını unutma ve makyaj bazları ile mutlaka destekle. Makyaj öncesi ve sonrası spreyleriyle önce cildini hazırla sonra makyaj ürünlerini sabitle. Bu yöntemlerle kendine her bakışında cildin pürüzsüz, makyajın sabit ve sen muhteşem görüneceksin!

  • PAYLAŞ

Yorumlar

YORUMLAR
URBAN DECAY İLE FESTİVALİ RENKLENDİR

URBAN DECAY İLE FESTİVALİ RENKLENDİR

MAKYAJ MALZEMELERİNİ YANINDAN AYIRMA!

MAKYAJ MALZEMELERİNİ YANINDAN AYIRMA!


YUKARI