İŞLEM REHBERİ


1.Kayıt Olma Linkine Tıklanması

www.urbandecay.com.tr'ye kayıt olmak için ana sayfada bulunan Giriş Yap / Kayıt Ol metnine tıklayınız ve tıklayınca açılan alt penceredeki "KAYIT OL" butonuna tıklayınız.

2.Kayıt Formunun Doldurulması

Açılan "KAYIT OL" sayfasında Ad, Soyad, E-posta, Telefon, Doğum Tarihi, Cinsiyet, Şifre bilgilerini eksiksiz doldurunuz.

Eğer kampanyalardan e-posta ve / veya SMS yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, "Urban Decay kampanyalarından e-posta ile haberdar olmak istiyorum." ve / veya "Urban Decay kampanyalarından SMS ile haberdar olmak istiyorum." başlıklı kutucukları işaretleyebilirsiniz.

Urban Decay markasına sağlanan kişisel verilerin, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) projeleri kapsamında toplanabileceğine, kullanılabileceğine, depolanabileceğine, transfer edilebileceğine veya diğer her türlü veri işlemeye tabi tutulabileceğine, verilerin toplanması amacına uygun olarak, gerekli olduğu ölçüde, üçüncü kişiler ile paylaşabileceğine ve ilgili verilerin paylaşılan üçüncü kişiler tarafından da, verilerin toplanma amacıyla sınırlı olmak üzere, işlenebileceğine onay vermektesiniz.

Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden eminseniz "ÜYE OL" butonuna tıklayıp kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

3.Profil Bilgilerinin Görüntülenmesi ve/veya Değişiklik Yapılması

Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan isminize tıklayarak, kişisel bilgilerinize, kayıtlı adreslerinize, favorilerinize ve geçmiş siparişlerinize ulaşabilirsiniz. "KİŞİSEL BİLGİLER" sekmesinden adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi ve cep telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. "KİŞİSEL BİLGİLER" sekmesinde yer alan "ŞİFREYİ DEĞİŞTİR" butonuna tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

"ADRESLER" sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz.

"FAVORİLER" sekmesinden daha önce favorilerinize eklediğiniz ürün/ürünleri görüntüleyebilir, favorilerinize eklediğiniz ürün/ürünleri favorilerinizden çıkartabilirsiniz.

"SİPARİŞ GEÇMİŞİ" sekmesinden siparişlerinizin sipariş tarihini, sipariş numarasını, tutarını ve durumunu görüntüleyebilir; aynı sayfada bulunan "SİPARİŞ DETAYI" butonuna tıklayarak ise siparişe ait teslimat bilgileri, fatura bilgileri, ödeme bilgileri gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Adımları

1.Üyeliğe Giriş Yapma Adımları

www.urbandecay.com.tr adresine girin ve sağ üst köşede "GİRİŞ YAP / KAYIT OL" metnine tıklayınız.

Açılan alt pencerede, kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin ve "GİRİŞ YAP" butonuna basınız.

2.Üyelik Şİfresinin Unutulması ve Tekrar Oluşturulması

Şifrenizi unuttuysanız ana sayfa sağ üst köşede yer alan "GİRİŞ YAP/KAYIT OL" metnine tıkladığınızda açılan alt pencereye kayıt olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresinizi girin ve "ŞİFREMİ UNUTTUM" metnine basınız.

E-posta adresinize gelen şifre sıfırlama linkine tıklayın ve açılan sayfada yeni şifrenizi belirleyiniz.

Ürün Satın Alma Adımları

1. www.urbandecay.com.tr Sitesinin Açılması

www.urbandecay.com.tr adresine girip Urban Decay ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

2.Sepetinize Ürün Eklenmesi

Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve adet tercihinizi yaptıktan sonra "SEPETE EKLE" butonuna basarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

3.Alışveriş Sepetine Gidilmesi

Sepetinize ürün eklediğinizde "SEPETİM" sayfasına gidilir. Alışverişe devam etmek istiyorsanız "ALIŞVERİŞE DEVAM ET" butonuna basabilir, satın almak istediğiniz diğer ürünleri sepetinize eklemeye devam edebilirsiniz. Siparişinizi tamamlamak istiyorsanız "SEPETİM" sayfasında bulunan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

4.Alışveriş Sepetine Değişiklik Yapılması

"SEPETİM" sayfasında sağ tarafta "SEPET" yazan bölümün altındaki adet kısmından ürününüzün adedini değiştirebilir, ürününüzün KDV ve varsa teslimat masrafları da dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

5.Alışveriş Sepetinizdeki Ürünlerin Satın Alınması

"SEPETİM" sayfasında sağ tarafta yer alan "SEPET" kısmında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Üye iseniz; siparişinizi tamamlamak için bulunduğunuz sayfadaki "E-POSTA" ve "ŞİFRE" alanlarını doldurup "GİRİŞ YAP" butonuna basabilirsiniz. Üye değilseniz ve üye olmadan siparişinizi tamamlamak istiyorsanız "ÜYELİKSİZ ALIŞVERİŞ YAP" butonuna tıklayarak bir sonraki ödeme adımı olan "ADRES BİLGİLERİ" kısmına geçebilirsiniz.

6.Siparişinizin Teslimat ve/veya Fatura Adresi Bilgilerin Oluşturulması

"SEPETİM" sayfasında bulunan "TESLİMAT VE FATURA ADRESİ" sekmesinde, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz adres bilgilerini girebilirsiniz. Faturanızdaki bilgilerin "Teslimat Adresi"ndeki ile aynı olmasını istiyorsanız "FATURA ADRESİ" alanındaki "TESLİMAT ADRESİMİ KULLAN" kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

Faturanızdaki bilgilerin "TESLİMAT ADRESİ"nden farklı olmasını istiyorsanız "TESLİMAT ADRESİMİ KULLAN" kutucuğunu işaretlemeden "FATURA ADRESİ" kısmını doldurabilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.

Teslimat ve fatura bilgilerinizi oluşturduktan sonra "KARGO VE ÖDEMEYE GİT" butonuna tıklayarak "KARGO VE ÖDEME SEÇENEKLERİ" sekmesine geçebilirsiniz.

7.Ödeme Bilgilerinin Siteye Girilmesi

"KARGO VE ÖDEME SEÇENEKLERİ" sekmesinde ödeme bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra "SİPARİŞ ONAYINA GİT" butonuna tıklayarak ödeme sayfasının son adımı olan "SİPARİŞ ONAYI" sekmesine geçebilirsiniz.

8.Siparişin Onaylanması

"SİPARİŞ ONAYI" sekmesine geldiğinizde sayfanın yukarısında yer alan fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve ürünlerin miktarları dahil girilmiş olan verilerin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Siparişe ilişkin verilerde herhangi bir değişiklik yapmak istemeniz halinde yine "SEPETİM", "KİŞİSEL BİLGİLER" veya "ADRESLER" sekmelerine dönerek değişiklik yapabilirsiniz.

Sayfaya geldiğinizde ayrıca, Ön Bilgilendirme Formu'nu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni "SİPARİŞ ONAYI" sekmesinde yer alan "Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni okudum onaylıyorum." kutucuğunu işaretleyerek onaylayıp "SİPARİŞİ ONAYLA" butonuna basabilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Urban Decay tarafından 5 yıl süreyle elektronik ortamda saklanacaktır.

9.Siparişin Tamamlanması

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız ve sipariş tarihiniz bulunmaktadır. Siparişinizin alındığına dair bildirim, siparişiniz ile ilgili bilgiler ve Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümleri siparişi verirken kullanmış olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir.


YUKARI